fbpx

חברות

מה זו בעצם חברה בע"מ?

חברה בע"מ היא דרך נוספת לנהל פעילות מסחרית. היא יכולה להיות מוקמת על ידי כמה אנשים עם מטרה משותפת, והם הופכים להיות בעלי המניות בחברה ומנהלים אותה. גם אדם בודד יכול להקים חברה ולהיות בעל המניות היחיד בה.

למה להקים חברה בע"מ ולא להשאר עוסק מורשה?

לא תמיד זה אכן כדאי אבל היות ולחברה בע"מ יש יתרונות רבים על פני פעילות כעוסק מורשה, כדאי לשקול אותם ולבדוק האם נכון לך ולעסק שלך לעבור לנהל את הפעילות שלך מתוך חברה בע"מ.

אילו יתרונות יש לחברה בע"מ?

  • חשוב קודם כל לשים לב לרישום חברה בע"מ. חברה בע"מ – בעירבון מוגבל, היא בעצם ישות משפטית נפרדת לחלוטין מבעלי המניות שלה. הזכויות, וגם החובות – הם של החברה ולא של בעלי המניות. הדבר הזה מעניק הגנה משפטית לבעלי המניות אם החברה נקלעת לקשיים כלכליים, כי במצב כזה אין אפשרות לנושים או לרשויות המס לתבוע אותם.
  • אדם שמנהל עסק כעצמאי משלם ביטוח לאומי עבור כל ההכנסות שלו, וכשההכנסות גבוהות, גם התשלום לביטוח לאומי גבוה. אבל כבעל מניות בחברה, הוא ישלם ביטוח לאומי אך ורק על הסכום שנרשם בתלוש המשכורת, שאר רווחי החברה לא מחויבים בתשלום לביטוח לאומי.
  • עצמאי משלם מס הכנסה לפי מדרגות מס, כשהתשלום עשוי להגיע גם ל50% מגובה ההכנסות. גובה המיסים המוטל על חברה הוא 48% , ונכון שההבדל לא נראה גדול במיוחד, אבל 48% הללו מחולקים לשני חלקים. החלק הראשון והקבוע הוא 25% (בשנת 2015) בלבד אותם נדרשת כל חברה לשלם בכל מצב. החלק השני הוא מס על הרווחים שמחולקים כדיבידנד לבעלי המניות. וכאן יש אפשרות לדחות, לחלק או לבטל את תשלום המס אם מחלקים רק חלק מהרווחים או אם בוחרים להשאיר אותם בתוך החברה כדי למנף אותה. ברגע שחלוקת הדיבידנדים נעשית בצורה חכמה ומבוקרת, גובה המס המוטל על חברה הוא חצי מגובה המס על עצמאי.
  • תדמית – בעיני הלקוח, חברה בע"מ מכובדת, נחשבת ומסקרנת הרבה יותר מעוסק- פטור או מורשה.

לחברה בע"מ יתרונות רבים נוספים בכל מה שקשור למיסוי ולחוק, יתרונות אותם אוכל כרואת חשבון לפרט בפניכם ברגע שתחליטו לבדוק אפשרות של הקמת חברה. לתהליך הקמת חברה קיימים גם חסרונות, כלכליים בעיקר – הוצאות גבוהות בעת הקמת החברה, והוצאות שנתיות גבוהות על אגרות, ניהול ספרים ועוד. אבל גם כאן, חלק מההוצאות מוכרות לצורכי מס ובאם החברה פועלת נכון ומרוויחה, כל ההוצאות משתלמות.

במידה והחלטתם ששווה לכם להקים חברה בע"מ, מה עכשיו?

שלא כמו פתיחת תיק עוסק שמתבצע ברשות המיסים, חברה נרשמת אצל רשם החברות ונכון שזה נשמע מסובך ומלחיץ יותר אבל הליך רישום חברה הוא פשוט יחסית ומתבצע במשרדנו.

מה צריך כדי לרשום חברה אצל רשם החברות?

  • טופס בקשה לרישום חברה, חתום על ידי בעלי המניות, ובו כתובת החברה, מטרותיה, הון התחלתי והאם החברה מוגבלת במניות.
  • תקנון חברה שהוא בעצם החוזה בין החברה לבין בעלי המניות. בתקנון יופיעו שם החברה, מטרותיה, הון רשום ופרטים לגבי בעלי המניות – על האחריות, החובות והזכויות שלהם בחברה.
  • הצהרת דירקטורים ראשונים- הדירקטורים הם חבריו מועצת המנהלים של החברה, כל חברה חייבת למנות לפחות דירקטור אחד. בהצהרה חותמים הדירקטורים ומצהירים שהם כשירים ומוכנים לתפקידם.
  • הצהרה של בעלי המניות הראשונים – בעלי המניות מצהירים וחותמים בפני עורך דין שהם כשירים להחזיק במניות החברה.
  • טופס הגשת מסמכים שיכיל פרטי יצירת קשר ו 3 שמות חלופיים לשם החברה, למקרה בו השם המקורי לא יאושר- מכל סיבה שהיא- על ידי רשם החברות.
  • תשלום אגרת רישום חברה.

הקמתם חברה ואתם צריכים עזרה בניהול הכספים והדוחות?

בחברה, מעצם היותה חברה ולא אדם בודד, התזרימים גדולים יותר- לכאן ולכאן, וגם המחויבויות לניהול חשבונות, בקרה ודיווחים גדולה ומורכבת יותר. אם אתם בעלי חברה תוכלו לבחור באחד משני מסלולי שירות במשרדנו. הראשון- ניהול מלא של מערך הנהלת החשבונות שלכם. אנחנו נהיה אתכם לאורך כל השנה, בביצוע מעקבים, בבדיקת הנתונים וכמובן בייעוץ מקצועי שוטף. השני- ביקורת והגשת דו"חות שנתית. פעם בשנה נקבל מכם את כל מסמכי החברה, נוודא שהכל תקין ונגיש את הדו"חות עבורכם.


צור קשר

מילאו פרטים ונעמוד לשירותכם בהקדם